Wpadli podczas wypalania kabli - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas wypalania kabli

Data publikacji 18.05.2011

Do policyjnych cel trafili dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież przewodów telekomunikacyjnych. Funkcjonariusze SOK nakryli ich jak wypalali w ognisku, skradzione chwile wcześniej kable. Policjanci z Nowego Dworu zatrzymali 38-letniego Dariusza B. oraz 27-letniego Łukasza S. Mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za czyn ten grozi do 5 lat pozbawienia wolnosci.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, pomiędzy 21:00 a 22:00. Wówczas to, do policjantów dotarła informacja, że w okolicach ul. Gen. Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim, dwaj mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK. Wypalali oni kable w ognisku. Jak się okazało część przewodów telekomunikacyjnych była jeszcze w ognisku, a część już opalona leżała nieopodal. W pobliżu paleniska mundurowi znaleźli metalowe szczypce oraz nóż. Funkcjonariusze odkryli także miejsce, z którego kabel telekomunikacyjny został chwilę wcześniej wycięty.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, tj.: 38-letniego Dariusza B. oraz 27-letniego Łukasza S. Po zebraniu materiału dowodowego i ustaleniu wstępnych okoliczności sprawy, dochodzeniowcy przesłuchali obu mężczyzn. Obaj także usłyszeli zarzuty kradzieży

Za czyn ten   grozić im może kara pozbawienia wolności do 5 lat.

bw/ij