Groził zarażeniem wirusem HIV - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził zarażeniem wirusem HIV

Data publikacji 26.04.2011

Policjanci z Żoliborza zatrzymali Grzegorza B., który groził zarażeniem wirusem HIV, swojej konkubinie i córce znajomej. 35-letni mężczyzna zadrapał ostrym przedmiotem w rękę jedną z kobiet. W trakcie interwencji uderzył policjanta, gdy wykonywał on obowiązki służbowe. Żoliborski sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci z Żoliborza otrzymali informację, że w parku Żeromskiego, a potem na ulicy Gen. Maczka, 35-letni mężczyzna groził dwóm kobietom zarażeniem wirusem HIV. Jedną z kobiet zadrapał ostrym narzędziem w rękę, drugiej groził, że zarazi jej córkę.

Obie kobiety obawiając się o życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych powiadomiły policję. Mundurowi z Żoliborza natychmiast po otrzymaniu takiego zgłoszenia udali się pod wskazany adres. Grzegorz B., którego zastali w mieszkaniu, podczas interwencji uderzył policjanta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd żoliborski zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. 35-latek na najbliższe 3 miesiące trafił za kratki. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, eb