Młodzi rozbójnicy trafili do celi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi rozbójnicy trafili do celi

Data publikacji 22.04.2011

Policjanci z Konstancina – Jeziorny zatrzymali wczoraj w miejscowości Słomczyn czterech rozbójników. Arkadiusz O., Krzysztof O., Klaudiusz S. i Mariusz K., pobili swoją ofiarę i zabrali zakupy oraz 30 złotych. Kiedy mężczyzna był już w domu, ci sami oprawcy pojawili się w jego mieszkaniu i ponownie go pobili. Tym razem zabrali różnego rodzaju sprzęt o łącznej wartości ponad 3400 złotych. Dziś zatrzymani usłyszą zarzuty. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat więzienia.

W środę kilka minut po 16.00 w miejscowości Słomczyn wracającego ze sklepu mężczyznę zaatakowało czterech napastników. Najpierw dotkliwie pobili swoją ofiarę, a potem zabrali zakupy i 30 złotych. Kiedy poszkodowany doszedł do swojego mieszkania, po krótkim okresie czasu w jego domu pojawili się ponownie Ci sami oprawcy.

Mężczyzna znów został pobity, a sprawcy zabrali z mieszkania dwa rowery górskie, aparat fotograficzny, złotą biżuterię, dwa telefony komórkowe, a także po uprzednim wyrwaniu kaloryferów ze ściany, rurki miedziane od instalacji grzewczej.

Poszkodowany powiadomił o całym zdarzeniu policjantów z Konstancina wczoraj rano. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Posiadając bardzo dobre rozpoznanie środowiska przestępczego policjanci w bardzo krótkim czasie ustalili personalia i miejsce przebywania rozbójników.

16-letni Arkadiusz O., 18-letni Krzysztof O., 26-letni Klaudiusz S. i 18–letni Mariusz K. zostali zatrzymani, a sprzęt, który ukradli odzyskano i przekazano właścicielowi. Ponadto w mieszkaniu jednego z zatrzymanych ujawniono rower, który był poszukiwany przez policjantów z województwa dolnośląskiego.

Zatrzymani jeszcze dziś usłyszą zarzuty. Policjanci sprawdzą, czy mężczyźni wcześniej nie dokonali podobnych czynów. Za rozbój grodzi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Sprawę nieletniego rozpatrzy sąd rodzinny.

bw/mp/