Okradł własną matkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł własną matkę

Data publikacji 21.04.2011

14-letni Rafał powinien przebywać w ośrodku wychowawczym, niestety uciekł stamtąd, a gdyby i tego było mało, okradł swoją matkę. Był poszukiwany, bardzo szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej policjanci z wydziału nieletnich i patologii równie szybko zatrzymali pasera, 14-letniego Sebastiana i odzyskali skradzioną kamerę video. Teraz obaj nieletni odpowiedzą za swoje czyny.

Do komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o tym, że jej 14-letni syn ukradł jej kamerę video, aparat cyfrowy i odtwarzacz mp-4. Wartość strat oszacowała na 1420 złotych.

Funkcjonariusze wydziału ds. nieletnich i patologii bardzo szybko ustalili, że syn pokrzywdzonej jest poszukiwany jako uciekinier z ośrodka wychowawczego. W przeciągu zaledwie doby Rafał był już w rękach stróżów prawa. Policjanci zajmujący się zagadnieniami nieletnich nie poprzestali jednak na tym, przeprowadzili dynamiczne czynności operacyjne i bardzo szybko dotarli do pasera skradzionego sprzętu. U 14-letniego Sebastiana znaleźli i zabezpieczyli kamerę, która będzie mogła powrócić do właścicielki.

Teraz o losie obu nastolatków zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

dt, jw