Okradali zaparkowane samochody - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali zaparkowane samochody

Data publikacji 21.04.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież akcesoriów samochodowych z zaparkowanych aut. Sebastiana B. i Macieja K. wypatrzył pracownik monitoringu miejskiego. Podczas przeszukania pojazdu, którym przyjechali sprawcy funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione z 13 pojazdów kołpaki, wkłady do lusterek oraz pióra wycieraczek. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po północy policjanci z Ochoty zostali powiadomieni o kradzieży anteny z volkswagena zaparkowanego przy ulicy Geodetów przez dwóch mężczyzn. Złodziei wypatrzył pracownik monitoringu miejskiego. O swoich spostrzeżeniach poinformował dyżurnego.

Funkcjonariusze po krótkich poszukiwaniach zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom. Przy nich zabezpieczono dwa kołpaki do samochodu. Natomiast w volkswagenie, którym przyjechali sprawcy policjanci znaleźli pióra wycieraczek, antenę CB, wkłady do lusterek oraz kołpaki.

21-letni Sebastian B. i 21-letni Maciej K. zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi. Okazało się, że zatrzymani zaledwie jednej nocy okradli z akcesoriów samochodowych 13 zaparkowanych pojazdów. Śledczy przedstawili im zarzuty za kradzież oraz uszkodzenie mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ew