Dozór za znęcanie się nad żoną i dziećmi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad żoną i dziećmi

Data publikacji 06.04.2011

Policjanci otwockiej patrolówki zatrzymali 32-letniego Andrzeja Sz. Mężczyzna od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja żoną i dziećmi. Kobieta była przez niego wielokrotnie bita, szarpana oraz straszona pozbawieniem życia. Kilka razy razem z dwójką dzieci była wypędzana z domu w środku nocy. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środku nocy do komendy w Otwocku zadzwoniła kobieta mówiąc, że jej pijany mąż wszczyna awantury oraz pobił ją i dzieci. Zgłaszająca w obawie o życie i zdrowie, przez okno uciekła z dziećmi z domu. Dyżurny natychmiast wysłał tam załogę patrolową. Policjanci bardzo szybko dotarli na miejsce. Udzielili pomocy zakrwawionej kobiecie i dwójce jej dzieci, stojących na ulicy w samej nocnej bieliźnie. Następnie mundurowi zatrzymali awanturującego się32-letniego Andrzeja Sz., który zamknął się w mieszkaniu. Mężczyzna był pijany, wulgarny i bardzo agresywny. Późniejsze badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy wszczęli postępowanie w sprawie o znęcanie się Andrzeja Sz. nad żoną i dziećmi. Ustalili, że brutalnej przemocy kobieta doznawała już od 6 lat. Mężczyzna, wielokrotnie ją bił i szarpał oraz groził pozbawieniem życia. Gdy był pijany z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał ją słowami wulgarnymi. Kilka razy, nawet będąc trzeźwy w środku nocy wypędzał ją z dziećmi z domu. W dniu interwencji rozbił również należącą do pokrzywdzonej kuchenkę gazową.

32-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną i dziećmi oraz uszkodzenia cudzego mienia. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ds