Próbowali wyłudzić 25 tys. zł kredytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić 25 tys. zł kredytu

Data publikacji 05.04.2011

Posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu dwaj mężczyźni próbowali wyłudzić kredyt w jednej z instytucji finansowych. Dzięki ustaleniom operacyjnym policjantów ze Śródmieścia zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej obaj wpadli na gorącym uczynku, w momencie podpisywania dokumentów kredytowych. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą śródmiejskiej komendy ustalili operacyjnie, że w jednej z instytucji finansowych przy ul. Śliskiej 57-letni Andrzej K. będzie próbował wyłudzić kredyt. Mężczyzna złożył wniosek na kredyt wysokości 25 tys. zł posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z nieistniejącej od 3 lat firmy. Jak ustalili policjanci Andrzej K. był tylko pośrednikiem w załatwianiu kredytu. Pieniądze faktycznie chciał uzyskać 31-letni Tomasz W., który obiecał zapłacić Andrzejowi K. za pomoc.

Kiedy obaj mężczyźni pojawili się wczoraj po południu w banku przy Śliskiej i zaczęli podpisywać dokumenty, policjanci wkroczyli do akcji. Zatrzymali obu mężczyzn. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu i fałszowania dokumentów.

 

ak, ah