Kradli wszystko to, co dało się sprzedać - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli wszystko to, co dało się sprzedać

Data publikacji 05.04.2011

Dwie osoby podejrzewane o kradzież i kradzież z włamaniem zatrzymali legionowscy kryminalni. Andrzej G. i Józef M. z terenu firmy i z pomieszczeń gospodarczych przy ulicy Stróżańskiej skradli przedmioty o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Większość z nich trafiła do punktów skupu złomu.

Sprawa miała swój początek w połowie marca tego roku. Złodzieje wykorzystując dłuższą nieobecność właściciela i pracowników jednej z firm dostali się na jej teren i w odstępie kilkunastu dni ukradli słupki ogrodzeniowe wyłamując je z mocowań, metalową siatkę jak również włamali się do pomieszczeń gospodarczych skąd zabrali między innymi zestawy lamp sufitowych, żaluzje oraz elementy karoserii samochodów różnych marek.

Straty, jakie w wyniku tego przestępstwa poniósł poszkodowany sięgnęły 20 tysięcy złotych. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że większość z przedmiotów trafiła na pobliskie skupy złomu. Tam też funkcjonariusze odzyskali słupki ogrodzeniowe, siatkę, drzwi samochodowe i inne przedmioty, za które sprawcy otrzymali niespełna 1000 złotych.

Posiadane informacje pozwoliły policjantom na zatrzymanie dwóch podejrzewanych o popełnienie tego czynu mężczyzn. Andrzej G. i Józef M. zostali już tymczasowo aresztowani. Za to, co zrobili mogą spędzić w wiezieniu nawet 10 lat.

W związku z nowymi faktami policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

bw/rsz.