12 włamań w 2 tygodnie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

12 włamań w 2 tygodnie

Data publikacji 04.04.2011

Na przestrzeni zaledwie 2 tygodni włamał się 12 razy do różnych samochodów. Wybijał boczne szyby, po czym kradł radia, nawigacje i inne cenne drobiazgi. Tak właśnie rysuje się historia 27-letniego Zbigniewa S. Mężczyzna wpadł w ręce wywiadowców. W prokuraturze zastosowano wobec niego policyjny dozór. Poddał się dobrowolnie karze 2 lat pozbawienia wolności zawieszeniu na 5 lat.

Wywiadowcy pełniąc służbę na terenie naszej dzielnicy zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się młodego mężczyznę. Kiedy przyjrzeli się mu dokładniej stwierdzili, że jest to 27-latek, którego podejrzewają o dokonywanie włamań do pojazdów, do których doszło w ostatnim czasie w tym właśnie rejonie. Funkcjonariusze zatrzymali Zbigniewa S.

Reszta zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wnikliwie przeanalizowali sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdów, które zgłoszone zostały na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni, a następnie po przeprowadzeniu kilku sprawdzeń i ustaleń operacyjnych udowodnili, że aż 12 spośród tych przestępstw dopuścił się zatrzymany 27-latek. Mężczyzna przyznał się do wszystkich włamań. Wybierał auta, w których właściciele pozostawili radioodbiorniki, nawigacje i inne cenne przedmioty, wybijał w tych samochodach szyby i okradał wnętrza.

Usłyszał już zarzuty, dobrowolnie poddał się karze 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

ea/jw