Zabezpieczono towar z nielegalnymi znakami towarowymi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar z nielegalnymi znakami towarowymi

Data publikacji 04.04.2011

Odzież i buty o wartości kilku tysięcy złotych zabezpieczyli bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Produkty zostały zabezpieczone w związku z nielegalnie umieszczonymi na nich znakami towarowymi znanych firm. Czworo sprzedawców trafiło do policyjnego aresztu.

Rano, policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy rejonowej Policji Warszawa V kontrolowali stoiska, na których sprzedawano odzież i obuwie. Podczas sprawdzania natrafili na cztery stoiska, gdzie sprzedawcy oferowali zainteresowanym klientom rzeczy z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi. Ich słaba jakość i niskie ceny wskazywały, że są to produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.

Funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju rzeczy o wartości kilku tysięcy złotych. Do policyjnego aresztu trafiła 48-letnia  kobieta i trzech mężczyzn: 33-latek, 31-latek i 46-latek. Wszyscy już usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, eb