Komendant komisariatu w Karczewie zatrzymał włamywaczy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant komisariatu w Karczewie zatrzymał włamywaczy

Data publikacji 02.04.2011

Komendant karczewskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał trzech sprawców kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. 19-letni Łukasz C. i jego dwaj 16-nieletni kompani Przemysław Sz. i Marcin C. wpadli gdy wrócili po sprzęty przygotowane do kradzieży. Łukaszowi C. grozi do 10 lat pozbawienia wolności, o losie 16-latków zdecyduje otwocki sąd rodzinny i nieletnich.

Komendant karczewskiego komisariatu w czasie wolnym od służby otrzymał informację, że na terenie działek rekreacyjnych kręcą się podejrzane osoby. Policjant postanowił to sprawdzić i natychmiast pojechał tam ze swoim kolegą.

Na miejscu podczas penetracji terenu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wjechali na teren samochodem. Jeden z nich siedział w pojeździe a dwóch pozostałych przynosiło mu skradzione przedmioty. Policjant ustalił, że są to 19-letni Łukasz C. i dwaj 16-latkowie Przemysław Sz. i Marcin C. Wszyscy są mieszkańcami gm. Osieck.

Prowadzący postępowanie ustalili, że młodzieńcy kradli przedmioty i sprzęty metalowe, które następnie sprzedawali na złom. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wiele wskazuje na to, że mogą mieć na swoim koncie kilkanaście tego typu przestępstw. Łukaszowi C. grozi do 10 lat pozbawienia wolności, o losie 16-latków zdecyduje otwocki sąd rodzinny i nieletnich.

bw/d.s.