Miał być kredyt na rozwój firmy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt na rozwój firmy

Data publikacji 01.04.2011

35-letni Jarosław M. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. W ten sposób chciał uzyskać kredyt w wysokości 23 tys. złotych. Został zatrzymany przez policjantów z Ochoty, kiedy pojawił się w placówce, aby odebrać pieniądze.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym z banków na terenie dzielnicy 35-letni mężczyzna będzie chciał wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że ubiegający się o kredyt w wysokości 23 tys. złotych Jarosław M. przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W czasie załatwiania ostatnich formalności, przed wypłatą pieniędzy 35-latek został zatrzymany. Funkcjonariuszom tłumaczył, że kredyt miał przeznaczyć na rozwój własnej firmy. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut usiłowania oszustwa. Czyn, którego się dopuścił zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie złożył podobnych wniosków kredytowych w innych bankach.

 

ak, ew