Dozór policyjny za znęcanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór policyjny za znęcanie

Data publikacji 28.02.2011

Taką decyzję podjął nowodworski prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się na swoją konkubiną. Kobieta znosiła długo upokorzenie i bicie od wydawałoby się, najbliższej jej osoby. W końcu poinformowała o wszystkim nowodworskich policjantów. Ci bezzwłocznie zatrzymali 27-letniego Kamila T.

Jak wynika z ustaleń policjantów pokrzywdzona była poniżana i bita od października minionego roku. Jej konkubent wszczynał awantury zwykle po wypiciu alkoholu. Wówczas ubliżał jej, bił po całym ciele, a nawet zdarzało się, że kopał. Kobieta znosiła to w milczeniu. Nie wytrzymała, gdy został pobita po raz kolejny. Sprawca zbił ją i złamał jej rękę. Policjanci z Nowego Dworu zadziałali od razu. Sprawdzili informację o znęcaniu, a następnie zatrzymali Kamila T. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych policjanci przedstawili 27-latkowi zarzut znęcania się nad konkubiną. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego, w postaci dozoru policyjnego. Jaką karę poniesie za swoje zachowanie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad osobą najbliższą, grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

dt, ij