Groził nożem, trafił pod dozór policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził nożem, trafił pod dozór policji

Data publikacji 17.02.2011

Pod zarzutem kierowania gróźb karalnych wobec innych domowników policjanci z Targówka zatrzymali 59-letniego Zbigniewa K. Kilka miesięcy temu toczyło się przeciwko niemu postępowanie karne o znęcanie się nad rodziną. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

We wrześniu zeszłego roku policjanci z Targówka zatrzymali domowego awanturnika. Podczas prowadzonego dochodzenia wyszło wtedy na jaw, że 59-letni Zbigniew K.od 10 lat znęcał się nad żoną i córką. Mężczyzna po wysłuchaniu zarzutów znęcania się i naruszenia czynności ciała poniżej dni siedmiu, obiecał poprawę i wrócił do domu.

Dwa dni temu, przed 22.00 do policjantów z ul. Chodeckiej zadzwoniła córka Zbigniewa K. Poprosiła o natychmiastową interwencję w sprawie swojego ojca, który uderzył jej matkę pięścią w twarz. Groził jej także nożem.

Mężczyzna miał prawie promil alkoholu we krwi. Tym razem usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Może mu grozić za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

dt,mb