Dostał dozór za znęcanie się nad żoną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dostał dozór za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 11.02.2011

Policjanci z posterunku w Celestynowie zatrzymali Piotra L., który od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja żoną. Kobieta była przez niego wielokrotnie bita, duszona i szarpana. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem do karczewskiego komisariatu zadzwoniła kobieta mówiąc, że jej pijany mąż wszczyna awantury i grozi jej pobiciem. Dyżurny natychmiast wysłał tam załogę patrolową. Mundurowi zatrzymali awanturującego się 32-letniego Piotra L. Mężczyzna był pijany, wulgarny i bardzo agresywny. Późniejsze badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy wszczęli postępowanie w sprawie o znęcanie się Piotra L. nad żoną. Ustalili, że brutalnej przemocy kobieta doznawała już od kilku lat. Mężczyzna, wielokrotnie ją bił, dusił, szarpał, wyrywał włosy z głowy oraz groził pozbawieniem życia. Gdy był pijany z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał ją słowami wulgarnymi.

32-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ds