Areszt za znęcanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie

Data publikacji 18.01.2011

Trzymiesięczny areszt, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii Mirosław T. utrudniał życie najbliższym od roku. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymany Mirosław T. od roku znęcał się nad żoną. Nie wiadomo z jakiego powodu agresja mężczyzny narastała. 47-latek demolował mieszkanie, groził i wyzywał żonę, posuwał się nawet do rękoczynów, ostatnio dwukrotnie. W ostatni weekend wszczął kolejną awanturę, pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została hospitalizowana. Powiadomieni o całym zdarzeniu funkcjonariusze bezzwłocznie przyjechali na miejsce. Mirosław T. został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i kierowania gróźb karalnych. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/hkk