Zatrzymany za bicie i poniżanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za bicie i poniżanie

Data publikacji 17.01.2011

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali 41-letniego Sławomira W. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta znosiła bicie, poniżanie i wyzwiska. Milczenie przerwała, gdy została znowu pobita. Za czyn ten grozi do 5 lat więzienia.

Jak tylko do policjantów z nowodworskiej komendy dotarła wiadomość o pobiciu kobiety, od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą może być człowiek jej bliski, z którym mieszkała. Policjanci ustalili także, że najprawdopodobniej nie był to odosobniony przypadek agresywnego zachowania. Złość narastała w mężczyźnie szczególnie po wypiciu alkoholu. Wówczas to, najprawdopodobniej wszczynał awantury, wyzywał ja, szarpał, popychał i bił.

Kobieta w milczeniu cierpiał, aż do momentu, kiedy sprawca po raz kolejny ją pobił. Wówczas postanowiła powiedzieć o wszystkim policjantom. Po zebraniu niezbędnych informacji mundurowi z Nowego Dworu zatrzymali 41-letniego Sławomira W. Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut znęcania się na swoją żoną. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za czyn ten grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/ij