Złodzieje w potrzasku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje w potrzasku

Data publikacji 15.11.2010

Złodziei kradnących miedziane rynny zatrzymali mokotowscy policjanci. Mariusz B. oraz Damian S. wpadli na gorącym uczynku przy ulicy Puławskiej. 20-latek ma na swoim koncie aż pięć podobnych kradzieży, a jego 18-letni wspólnik odpowie za jedno przestępstwo. Teraz obaj mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Około 2.00 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rynien z budynku przy ulicy Puławskiej. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy uciekali w stronę pobliskiego parku. Tam też stróże prawa znaleźli porzuconą miedzianą rynnę. Po kilku minutach w ich ręce wpadło dwóch złodziei Mariusz B. oraz Damian S. 20-latek oraz jego 18-letni wspólnik zostali zatrzymani.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Ponieważ w ostatnim czasie doszło do kilku takich przestępstw, śledczy dokładnie przeanalizowali każde zgłoszenie. Jak się potem okazało 20-letni Mariusz B. miał na swoim koncie jeszcze cztery kradzieże rynien i rur z budynków oraz posesji na terenie Mokotowa. Mężczyzna w listopadzie ukradł metalowe elementy o wartości blisko 8.000 złotych. Jego 18-letni wspólnik odpowie za kradzież przy ulicy Puławskiej. Obaj usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa, za które grozi do 5 lat więzienia.
 

dt, mb