Pół kilograma marihuany w wersalce - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pół kilograma marihuany w wersalce

Data publikacji 12.11.2010

Policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w jednym z banków mężczyznę, który próbował wyłudzić kredyt. 30–latek posiadał przy sobie marihuanę. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w wersalce ponad pół kilograma tego narkotyku. Za czyn ten może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą urządzili w jednym z banków zasadzkę, podczas której zatrzymali młodego oszusta. Mężczyzna na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zarobkach próbował wyłudzić kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. Policjanci oprócz „lewych” dokumentów zabezpieczyli znalezioną przy nim marihuanę.

W tym samym dniu funkcjonariusze przeszukali mieszkanie oszusta. Pies do tropienia narkotyków podjął trop. Doprowadził policjantów do wersalki. W jej wnętrzu znajdowało się schowane w śpiworze ponad pól kilograma marihuany.

30–latek usłyszał zarzuty wyłudzenia dwóch kredytów w kwocie 20 tysięcy złotych oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Może mu grozić 8 lat pozbawienia wolności.

bw/mb