Poszukiwany ENA wpadł w Piasecznie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w Piasecznie

Data publikacji 12.11.2010

Poszukiwano go Europejskim Nakazem Aresztowania i nakazem doprowadzenia. Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali go wczoraj na ulicy Puławskiej. Jacka M. osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Dodatkowo będzie odpowiadał za czynną napaść i znieważenie funkcjonariuszy. W najbliższym czasie zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli patrolowali rejon ulicy Puławskiej i Geodetów. Zwrócili uwagę na idącego mężczyznę, który na widok radiowozu wpadł w popłoch i zaczął uciekać. Nie reagował na wezwania policjantów. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany za wszelką cenę chciał uciekać. Rzucił się na funkcjonariuszy, szarpał i naruszył ich nietykalność cielesną. Dodatkowo znieważył publicznie policjantów. Wyzywał ich i obrażał, używał słów wulgarnych bezpośrednio pod ich adresem. Jacek M. został obezwładniony i przewieziony na komendę przy Kościelnej.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili jego dane w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany. Od 13 sierpnia 2010 r. wszczęte zostały poszukiwania przez Sąd Okręgowy w Warszawie, który wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Nakaz doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego wydał również za Jackiem M. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa.

33-latek został umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Dodatkowo będzie odpowiadał za czynną napaść i znieważenie funkcjonariuszy. W najbliższym czasie zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

bw/hkk