Po rozboju w pociągu trafili do aresztu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po rozboju w pociągu trafili do aresztu

Data publikacji 10.11.2010

Pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat zatrzymali funkcjonariusze prewencji wołomińskiej komendy. Panowie podróżując podmiejskim pociągiem na trasie Małkinia – Warszawa dokonali rozboju na 18 i 19-latku. Sprawcy bili i kopali swoje ofiary po całym ciele oraz skradli im 100 zł., zegarek i złoty łańcuszek z medalikiem. Funkcjonariusze namierzyli pijanych mężczyzn zaraz po opuszczeniu przez nich pociągu. Badania wykazały w ich organizmach od 2 do 2,6 promila. Wszyscy już usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Sąd rejonowy w Wołominie przychylił się również do wniosku Policji i prokuratury o umieszczeniu całej piątki w areszcie na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej prewencji tuż przed 23:00 sobotniego wieczoru otrzymali informację o rozboju dokonanym w podmiejskim pociągu poruszającym się na trasie Małkinia – Warszawa. W wyniku przestępstwa poszkodowanych miało zostać dwóch młodych chłopaków a sprawców miało być sześciu. Wszyscy nadal mieli podróżować pociągiem, który zbliżał się do stacji PKP Wołomin. Policjanci już czekali na przystanku kolejowym na przyjazd pociągu. Gdy ten zatrzymał się do mundurowych podbiegło dwóch młodych mężczyzn informując, że zostali napadnięci i pobici a sprawcy właśnie opuszczają peron.

Policjanci pobiegli w kierunku oddalającej się grupy mężczyzn. Ci byli wyraźnie zaskoczeni widokiem mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badania wykazały w ich organizmach od 2 do 2,6 promila. Cała piątka trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani. Zostali też rozpoznani przez poszkodowanych 18 i 19-latka jako sprawców ich pobicia i kradzieży mienia w postaci pieniędzy, zegarka i złotego łańcuszka z medalikiem.

Kryminalni i policjanci wołomińskiego wydziału dochodzeniowo - śledczego wykonali szereg czynności, w tym przesłuchali świadków, zebrali też wszystkie istotne informacje i dowody w prowadzonej sprawie. To wystarczyło na złożenie przez policjantów najpierw w prokuraturze a później w sądzie w Wołominie wniosków o zastosowanie wobec 19-letniego Grzegorza J., 21-letniego Piotra Ch., 23-letniego Jakuba W., 26-letniego Tomasza Z. i 38-letniego Zbigniewa W. tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd wniosek ten rozparzył pozytywnie.

Policjanci posiadają również informacje na temat szóstego ze sprawców. Jak zapowiadają jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Wszystkim sprawcom tego czynu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
ew/ts


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.26 MB)