Zamiast zakupów wieźli nietrzeźwą koleżankę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast zakupów wieźli nietrzeźwą koleżankę

Data publikacji 10.11.2010

Na ulicy Klaudyny bielańscy patrolowcy zauważyli dwóch młodych mężczyzn pchających wózek sklepowy. W środku siedziała ich nietrzeźwa koleżanka, którą odwozili do domu. Cała trójka została zatrzymana. Wszystkim został przedstawiony zarzut za przywłaszczenie mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po północy, patrolując ulice Bielan, policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn pchających wózek sklepowy. W środku siedziała młoda kobieta. Mundurowi postanowili sprawdzić skąd młodzi ludzie mają ten wózek i co w nim robi dziewczyna.Funkcjonariusze zatrzymali młodych ludzi do kontroli. Robert F. i Maciej K. tłumaczyli, że chcieli odprowadzić do domu swoją nietrzeźwą koleżankę i wózek znacznie ułatwił im to zadanie.

Wszyscy trafili na komendę przy ulicy Żeromskiego. Dwaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, zaś ich koleżanka w izbie wytrzeźwień, gdyż miała prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Dochodzeniowcy już przedstawili 21-letniemu Robertowi F., 22-letniemu Maciejowi K. i 21-letniej Katarzynie M. zarzuty za przywłaszczenie wózka, którego właściciel wycenił na kwotę 450 złotych. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, eb