6 dozorów za wyzwiska i rzucanie kamieniami w policjantów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 dozorów za wyzwiska i rzucanie kamieniami w policjantów

Data publikacji 10.11.2010

Nocna interwencja grodziskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat. Funkcjonariusze zostali wezwani do podgrodziskiej miejscowości, gdy nietrzeźwi uczestnicy imprezy wszczęli awanturę. Podczas interwencji młodzi mieszkańcy Warszawy wyzywali policjantów i rzucali w nich kamieniami. Cała szóstka usłyszała zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Tymczasem wszyscy zostali objęci policyjnymi dozorami.

Zgłoszenie o awanturze w jednym z domów w podgrodziskiej miejscowości dotarło do dyżurnego grodziskiej komendy o 3.30 w nocy. Natychmiast na interwencję została skierowana załoga patrolowa. Po krótkiej rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że w domu, w którym organizowana była towarzyska impreza doszło do awantury między uczestnikami. Jej sprawcami miało być sześciu młodych mieszkańców Warszawy.

Kobieta wskazała funkcjonariuszom mężczyzn, którzy właśnie wchodzili na posesję. Policjanci postanowili wylegitymować sprawców awantury. Gdy mundurowi ruszyli w ich kierunku, cała szóstka zaczęła ich wyzywać i rzucać kamieniami. Zaatakowani policjanci nie wycofali się, a mężczyźni zaczęli uciekać. Mimo kolejnych prób bezprawnej obrony przed policyjnymi czynnościami, wszyscy zostali zatrzymani.

Po badaniu ich stanu trzeźwości okazało się, że młodzi mężczyźni mają w organizmie od 0,6 do ponad 2 promili alkoholu. 17-latek, 18-latek, trzech 19-latków i 20-latek po wytrzeźwieniu w celi grodziskiej komendy usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy na służbie. Za te przestępstwa grozi im nawet po 10 lat więzienia. Prokurator zdecydował o tymczasowym objęciu całej agresywnej szóstki policyjnymi dozorami.
 

dt, kz