17-latek odpowie za rozbój z użyciem noża - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek odpowie za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 08.11.2010

Grodziscy policjanci zatrzymali wczoraj 17-letniego rozbójnika. Młody człowiek z nożem w ręku zaatakował kobietę i zabrał jej telefon komórkowy. Policjanci szybko ustalili sprawcę rozboju i odzyskali skradziony sprzęt, ukryty w piwnicy. Michał B., znany już grodziskim funkcjonariuszom, po raz kolejny stanie przed sądem. Za rozbój grozi mu nawet 12 lat więzienia.

W ostatni piątek grodziscy policjanci przyjęli od kobiety zawiadomienie o rozboju. Z informacji pokrzywdzonej wynikało, że postraszona na ulicy nożem przez młodego chłopaka została okradziona z telefonu komórkowego. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji zaczęli działać grodziscy kryminalni. Ustalenia policjantów prowadziły do 17-letniego mieszkańca podgrodziskiej miejscowości. Wczoraj przed południem funkcjonariusze pojechali sprawdzić swoje podejrzenia.

Kontakt z wytypowanym sprawcą rozboju próbował utrudnić policjantom jego ojciec. Funkcjonariusze nie uwierzyli jednak, że syna nie ma w domu i przeszukali całą posesję. Ukrywającego się 17-latka znaleźli w piwnicy. Młody chłopak nie przyznawał się do rozboju aż do chwili, gdy policjanci znaleźli skradziony kobiecie telefon komórkowy. Sprzęt był ukryty w piwnicy pod kopcem marchwi. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właścicielki.

Michał B. został zatrzymany w celi grodziskiej komendy. 17-latek ma już na swoim koncie kilka wcześniejszych przestępstw. Tym razem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu nawet 12 lat więzienia.

ew/kz