Ukradł torebkę z samochodu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł torebkę z samochodu

Data publikacji 31.10.2010

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu na Mokotowie zatrzymali mężczyznę, który ukradł torebkę z samochodu. Janusz K. zabrał ją kobiecie, siedzącej za kierownica toyoty i uciekł ze swoim łupem. 53-latek, który w przeszłości był już karany za kradzież usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj złodziej został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Dolnej. Jak ustalili policjanci do stojącej tam toyoty podszedł mężczyzna i ukradł z niej torebkę. Za kierownicą samochodu siedziała młoda kobieta, ale złodziej wykorzystał moment, że była akurat czymś zajęta. Sprawca uciekł ze swoim łupem w kierunku pobliskich bloków. Pokrzywdzona straciła dokumenty, pieniądze oraz karty kredytowe.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć Janusz K. Mężczyzna był już karany za kradzież. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Wykonane przez śledczych czynności pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu za to przestępstwo. Teraz może trafić za kratki nawet na 5 lat.

bw/mb