Areszt ze znęcanie się nad dzieckiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt ze znęcanie się nad dzieckiem

Data publikacji 22.10.2010

Policjanci z Serocka zatrzymali 37-letniego Mirosława M. Mężczyzna od dłuższego czasu bił 15-letniego syna swojej konkubiny. Chłopiec zmuszony do kolejnej ucieczki z własnego domu powiadomił o wszystkim policję.

Sąd rejonowy w Legionowie zastosował wobec 37-letniego Mirosława M.  trzymięsieczny tymczasowy areszt  Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Serocka w czwartek w nocy. Wtedy to do oficera dyżurnego miejscowego komisariatu policji zadzwonił chłopiec, który po kolejnym ataku ze strony swojego ojczyma został zmuszony do ucieczki z domu.

Z relacji 15-latka wynikało, że Mirosław M. znęcał się nad nim już wcześniej, kiedy cała trójka mieszkała w Dęblinie. Nadużywał alkoholu a ataki z jego strony nie omijały także jego matki. Kiedy kobieta z synem przeprowadziła się na Mazowsze, Mirosław M. ich odnalazł i dramat rodziny powrócił.

Policjanci i sąd położyli temu kres zatrzymując i aresztując agresywnego mężczyznę. Dodatkowy zarzut, jaki usłyszy 37-letni mężczyzna do naruszenie nietykalności policjanta. Mirosław M . chcąc uciec interweniującym funkcjonariuszom uderzył jednego z nich. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak, rsz