Ma zakaz zbliżania się do rodziny - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ma zakaz zbliżania się do rodziny

Data publikacji 21.10.2010

Kolejny już raz wolscy policjanci zatrzymali Dariusza K. Mężczyzna ponownie usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad najbliższymi. We wrześniu prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi. Sprawca ma zakaz zbliżania się do żony i dzieci, ponadto musi opuścić mieszkanie. Za przestępstwo, które popełnił grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podstawowym działaniem sprawcy przemocy jest kontrola nad ofiarami i ich izolowanie od wszelkich źródeł wsparcia oraz utrzymanie przestępczych działań w tajemnicy - wzmaga to poczucie bezkarności i nieograniczonej władzy nad ofiarami. Niestety niewiele pokrzywdzonych osób decyduje się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Niektóre wycofują swoje zeznania w trakcie trwania postępowania. Stanowczość i konsekwencja są niezbędne w ukaraniu sprawcy przemocy.

Jedna z mieszkanek Woli powiedziała „nie” groźbom pozbawienia życia kierowanym przez męża do niej, a także do dzieci, obelgom, awanturom wszczynanym bez powodu i natychmiast złożyła kolejne zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym.

Dariusz K. został zatrzymany przez policjantów, przesłuchany w charakterze sprawcy czynu - postawiono mu zarzut. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 46-latka policyjnego dozoru. Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do rodziny i przebywania w mieszkaniu. We wrześniu do sądu wpłynął już akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi L., jednak mężczyzna nie zaprzestał dręczenia rodziny. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi mu do 5 lat więzienia.

dt, eg