Znęcał się i okradał matkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się i okradał matkę

Data publikacji 13.10.2010

Od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 88-letnią matką. Wynosił z mieszkania meble, grzejniki a nawet klamki mosiężne oraz baterie zlewozmywakowe. Przedmioty sprzedawał przygodnie spotkanym osobom. 50-letni Wiesław B. został zatrzymany przez dzielnicową z warszawskich Włoch. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Do dzielnicowej z warszawskich Włoch zadzwoniła 88-letnia kobieta, która opowiedziała policjantce, że przechodzi gehennę z 50-letnim synem. Dzielnicowa natychmiast udała się do mieszkania zgłaszającej.

W rozmowie ze starszą kobietą ustaliła, że jej syn od dłuższego czasu znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna wynosi z mieszkania wszystkie wartościowe rzeczy - meble, grzejniki a nawet klamki mosiężne oraz baterie zlewozmywakowe. Następnie przedmioty sprzedaje przygodnie spotkanym osobom. Najprawdopodobniej pieniądze są mu potrzebne na alkohol.

W mieszkaniu pokrzywdzonej zatrzymano 50-letniego Wiesława B. Mężczyzna z wynikiem dwóch promile alkoholu w organizmie został przewieziony do ośrodka dla osób nietrzeźwych. Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Wiesława B. na 3 miesiące.

ea/ew