Uciekał samochodem pijany i z marihuaną - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Stołeczna Policji

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał samochodem pijany i z marihuaną

Ursynowscy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego 40-latka kierującego saabem na belgijskich numerach rejestracyjnych. Szybko się okazało, co było powodem tak nerwowej reakcji Gracjana S. na podjętą wobec niego interwencję. Jeden promil alkoholu w organizmie, spora paczka z marihuaną na tylnym siedzeniu auta i bogata kartoteka. Do puli przestępstw drogowych, jakich dopuścił się w przeszłości, dołączyły zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, ucieczki z miejsca kontroli i posiadania narkotyków. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wywiadowcy z Ursynowa patrolujący ul. Koncertową postanowili skontrolować srebrną osobówkę jadącą w ich kierunku. Kierowca na widoczny sygnał do zatrzymania się przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim.

Pędząc Aleją KEN nie zważała na żadne przepisy drogowe. Jechał pod prąd, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, poruszał się chodnikiem, nerwowo zmieniał pasy ruchu, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Tą niebezpieczną podróż zakończył na ul. Wałbrzyskiej uderzając najpierw bokiem auta w betonowy kosz na śmieci a potem w ogrodzeniw jednej z posesji.

Nietrzeźwy 40 – latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Prócz tego podczas przeszukania pojazdu, na tylnym siedzeniu jego auta funkcjonariusze znaleźli foliową paczkę, w której znajdowało się około 20 gram marihuany. Gracjan N. trafił do policyjnej celi, natomiast pojazd na parking strzeżony.

Po sprawdzeniu drogowego pirata w policyjnych bazach okazało się, że był on już karany w 2012 r. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Wówczas sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów przez 60 miesięcy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, ucieczki z miejsca kontroli i posiadania narkotyków. Za czyny te grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

rk/kp