Posiadali amfetaminę, jeden z nich był poszukiwany - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Stołeczna Policji

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali amfetaminę, jeden z nich był poszukiwany

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania ujawnili w pojeździe, którym się poruszali, amfetaminę. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności. Podejrzani już usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 14-tej policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn poruszających się oplem. Funkcjonariusze przypuszczali, że mogą posiadać substancje zabronione. Jeden z mężczyzn był zatrzymywany przez policjantów w lutym br. w związku z posiadaniem narkotyków. W trakcie kontroli policjanci zauważyli jak jeden z nich ukrył pudełko z białą substancją w okolicy dźwigni hamulca ręcznego. Okazało się, że jest to amfetamina.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili wagę elektroniczną, która został równie zabezpieczona. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego wyszło na jaw, że Dominik J. jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary trzech lat więzienia. Podejrzani usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Mateusz K. decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

ms/jgw